Tv Guide

Line Up

Time Monday TV Show
0:00 Hindi Top Ten
1:00 Sulan kurullo
2:00 16 Plus
3:00 Music Unlimited
5:00 Pirith
5:30 News @ 7
6:00 Pathikada
6:30 Prime Time Sun Rise
7:00 Jeewithyata Ida Denna
9:30 Maha Khali
10:00 Red Mic
11:00 Lunch Time TV
12:00 Lunch Time News
12:30 Prathya Lokana Cinema dekma
15:00 Hitha Addara
16:00 Garfield
16:30 Cartoon
17:00 Cartoon
17:30 Cartoon
18:00 Dankuda Banda
18:30 Thuththiri
19:00 News 1st
19:30 Digvijaya
20:00 Swapna
20:30 Mini Gan Dela
21:00 Neela Pabalu
21:30 Me Adarayayi
22:00 News 1st
22:30 Ilakkaya
23:30 Cinema Program
Time Tuesday TV Show
0:00 Hitha Addara
1:00 Red Mic
2:00 Music Unlimited
5:00 Pirith
5:30 News @ 7
6:00 Pathikada
6:30 Prime Time Sun Rise
7:00 Jeewithyata Ida Denna
9:30 Maha Khali
10:00 Red Mic
11:00 Lunch Time TV
12:00 Lunch Time News
12:30 Prathya Lokana Cinema dekma
15:00 Hitha Addara
16:00 Garfield
16:30 Cartoon
17:00 Cartoon
17:30 Cartoon
18:00 Dankuda Banda
18:30 Thuththiri
19:00 News 1st
19:30 Digvijaya
20:00 Swapna
20:30 Mini Gan Dela
21:00 Neela Pabalu
21:30 Me Adarayayi
22:00 News 1st
22:30 Satana
Time Wednesday TV Show
0:00 Hitha Addara
1:00 Red Mic
2:00 Music Unlimited
5:00 Pirith
5:30 News @ 7
6:00 Pathikada
6:30 Prime Time Sun Rise
7:00 Jeewithyata Ida Denna
9:30 Maha Khali
10:00 Red Mic
11:00 Lunch Time TV
12:00 Lunch Time News
12:30 Prathya Lokana Cinema dekma
15:00 Hitha Addara
16:00 Garfield
16:30 Cartoon
17:00 Cartoon
17:30 Cartoon
18:00 Dankuda Banda
18:30 Thuththiri
19:00 News 1st
19:30 Digvijaya
20:00 Swapna
20:30 Mini Gan Dela
21:00 Neela Pabalu
21:30 Me Adarayayi
22:00 News 1st
22:30 Artha Tharka
23:00 Shithijaya/Hadagesma
Hitha Addara
Time Thursday TV Show
0:00
1:00 Red Mic
2:00 Music Unlimited
5:00 Pirith
5:30 News @ 7
6:00 Pathikada
6:30 Prime Time Sun Rise
7:00 Jeewithyata Ida Denna
9:30 Maha Khali
10:00 Red Mic
11:00 Lunch Time TV
12:00 Lunch Time News
12:30 Prathya Lokana Cinema dekma
15:00 Hitha Addara
16:00 Garfield
16:30 Cartoon
17:00 Cartoon
17:30 Cartoon
18:00 Dankuda Banda
18:30 Thuththiri
19:00 News 1st
19:30 Digvijaya
20:00 Swapna
20:30 Mini Gan Dela
21:00 Neela Pabalu
21:30 Me Adarayayi
22:00 News 1st
22:30 Dawasa
23:00 Sports Saga
23:30 Wanija Warthawa
Time Friday TV Show
03.00 AM Sirasa Namami
05.00 AM Budu Karunaa
05.30 AM News @ 7 – Rep
06.00 AM Pathikada
06.30 AM Prime Time Sun Rise
06.45 AM Sirasalindaya
08.00 AM Superstar Golden Era
09.00 AM Hari Raha
09.30 AM Kiyanna
10.00 AM Satana
12.00 PM Lunch Time News
12.30 PM Lunch Time TV
01.30 PM Sirasa Nonstop Hits
01.45 PM Uthum Pathum
02.15 PM Thurya
02.45 PM Sanda Sakki
03.15 PM Gahanu Lamai
03.45 PM Sirasa Nonstop Hits
04.00 PM Yakari
04.30 PM Poshana Poddo
05.00 PM Sirasa Pentathlon Season 2 Nawathath
06.00 PM Sawasa
06.30 PM Satana 30 Munites
07.00 PM News First
07.30 PM Dankuda Baoda
07.55 PM Swapna
08.25 PM Sal Sapu Na
08.55 PM Pehesara
09.25 PM Me Adarayai
10.00 PM News First
10.30 PM SLGT Mulasita
11.30 PM Non Stop Hits
12.00 MN Angara Ingara - Late Edition
01.00 AM Red Mic - Late Edition
12.00 AM Lunch Time TV - Late Edition
Time Saturday TV Show
0:00 Hitha Addara
1:00 Red Mic
2:00 Music Unlimited
5:00 Pirith
5:30 News @ 7
6:00 Obata wasana one
6:30 Kidz First
7:00 Kids Movie
9:00 Sat Morning show Live
10:30 Cinema Program
11:00 Thunpath Raana
12:00 Tamil Movie
14:30 Business Journal
15:00 Rasa Risi Gee
16:00 Ilandariya
16:30 Style
17:00 Y - Café
18:00 Best Of Pentatholon
19:00 News 1st
19:30 Medi Sina
20:00 Eka Diga Kathawak
20:30 Thaththa
21:00 Lakshapathi
22:00 News 1st
22:30 Auto Vision
Time Sunday TV Show
0:00 Rasa Risi Gee
1:00 Thunpath Raana
2:00 Y Café rpt
3:00 Music Unlimited
5:00 Pirith
5:30 News @ 7
6:00 Obata wasana one
6:30 Kidz First
7:00 Kids Movie
9:00 Happy Sunday
10:30 Kedella
11:00 Sulan Kurullo
12:00 Hindi Movie
15:00 Hindi Top Ten
16:00 Subasiri
17:00 16 Plus
18:00 Best Of Pentatholon
19:00 News 1st
19:30 Medi Sina
20:00 Eka Diga Kathawak
20:30 Thaththa
21:00 Sri Lanka's Got Talent
22:00 News 1st
22:30 Inside Sports